مصاحبه با انگین

سپتامبر2009- مصاحبه کننده خانم "اویا دوغان"

من و برن هر دومون استعدادشو داریم

"مصطفی بولوت" سریال بیر بولوت اولسام یعنی انگین آکیورک از مسابقه ی "ستارگان ترکیه" شناخته شد .ازون مسابقه فقط اون و برن سات بودن که مشهور شدن و انگین به همین دلیل معتقده که به شانس اعتقادی نداره و مهم اون چیزیه که با خودتون میارین و استعدادتون . من و برن هردو با استعدادیم

انگین آکیورک هم مثل برن 5 سال پیش از مسابقه بازیگری ستارگان ترکیه وارد زندگی ما شد. بلافاصله در سه فصل سریال "یابانجی دامات" به نقش کادیر ظاهر شد و الان هم دو فصله که در سریال "بیر بولوت اولسام"به نقش عاشق و دیوانه ی دختر عموش نارین ظاهر شده و در واقع با این بازیش از تماشاچیا مهر تایید بازیگریشو گرفته .

با این که قرار ملاقاتمون برای مصاحبه سر صحنه سریال بیر بولوت اولسام بود ولی با شخصیتی مواجه شدیم کاملا برعکس مصطفی بولوت!

- تو نقش اول ها و قهرمان های سریالای تلویزیونی کشور ترکیه روال اینه که همه نقش آدمای مثبت رو بازی کنن . اما مصطفی بولوت یه ضد قهرمانه .. همین نکته بود که جذبت کرد تا نقش رو قبول کنی ؟

-انگین :مصطفی بولوت کاراکتریه که تاریخ تلویزیون ترکیه بهش عادت نداره .چون تا حالا کسی با این همه ضعف شخصیتی همیشه نقش آدم بد قصه رو داشته و قهرمان نبوده و این آدم خوبه ی قصه است که همیشه قهرمان بوده. مصطفی کسیه که هر دو وجه رو توش می تونی ببینی .کاراکتریه که فقط در یک سینمای واقعگرا می تونه ظهور پیدا کنه . توی زندگی واقعی همه مون در ظاهر خوب به نظر میایم .به همین دلیله که من مصطفی بولوت رو خیلی دوسش دارم .

- کاراکتر به این بدی رو بازی می کنی و بهش علاقه مندی !!! مصطفی چطور تونسته انگین رو برای قبول این نقش قانع کنه 

-انگین : در واقع این تعطیلات تابستونی (بین دو فصل سریال) با آدمای مختلفی که صحبت می کردم توی چشما و صورتشون یه حالتی رو دیدم . آدما به دوست داشتن و دوست داشته شدن خیلی احتیاج دارن .مصطفی رو هم به همین دلیل دوست داشتن . همه بدی هاشو که بذاری یه طرف ....مصطفی اونقدر عاشق و شیداست و کارهایی برای رسیدن به عشقش می کنه که ما این روزا با این زندگی های مدرنمون قادر به انجامشون نیستیم .این شیدایی و شیفتگیه به دور از دودوتاچهارتاش باعث می شه که بتونن ببخشنش.

-خوب پس به نظرت عاشقای این دوره و زمونه شیدایی شونو از دست دادن ؟

-انگین : مطمئنا شیفتگی در عشق رو از دست دادیم . انسان بزرگترین فراموشیش شیداییه ...این روزا تو چشمای آدما که نگاه می کنم این حس رو توشون نمی بینم . به نظرم آدما وقتی این سریال رو تماشا می کنن بیشتر روی این بخشش متمرکز میشن. همه مون دلمون می خواد کسی پیدا بشه که مارو به اون شدتی که مصطفی نارین رو می خواد بخوادتمون .

-صحنه هایی که با "شکران اووالی" داشتین هم تو یوتیوب جز پر تماشاچی ترین ها شد و هم جریمه ی

RTÜK رو از آن خودش کرد ... در مورد این وضعیت چی دارین که بگین؟

-انگین : چی می تونم بگم ! من که نفهمیدم چرا این برخورد باهاش شد ... این قدر شلوغ کاری به نظرم خیلی عجیب اومد

-از مسابقه "ستارگان ترکیه" فقط شما و برن بودید که گل کردین ... شانس باهاتون یار بود یا خمیر مایه شو داشتین ؟

-انگین: به شانس خیلی اعتقادی ندارم . مهم اینه که با خودتون چی آوردین و چه استعدادی دارین ... در واقع هم قضا و قدر هم استعداد و هم در زمان درست کار درست رو انجام دادن توی این کار دخیل بوده . اما مهمترین قسمتش همون استعداده ...برن هم توی کارش موفق بوده (سال 2009) من و برن هردومون با استعدادیم .به همین دلیله که تا اینجا بالا اومدیم

-هیچ شده که از شرکت توی اون مسابقه احساس پشیمونی بکنی ؟

-انگین : خیر ... چون هیچ مشکلی برای زندگیم پیش نیاورده ...باعث هیچ اتفاق منفیی توی زندگیم نشده و حتی برعکس باعث شد که زودتر پام به استانبول باز بشه ... اگه این مسابقه نبود ممکن بود من یه 5 سالی دیرتر به همین جایگاهی که الان داشتم برسم.

- حالا زمستون رو توی "ماردین" بودین (به خاطر فیلمبرداری سریال) ولی تابستون هم شما رو تو جاهایی که آدمای مشهور واسه تعطیلات انتخاب می کنن ندیدیم ... این تصمیم خوتون بوده ؟

-انگین : دلم برای استانبول خیلی تنگ شده بود . به همین دلیل یه مدتی رو اینجا گذروندم ...بعد هم برای دیدن خانوادم به آنکارا رفتم و برای تعطیلات آنتالیا رو ترجیح دادم ...اما بودروم رو هم خیلی دوست دارم...اونجا هم می تونستن برم... زیاداین چیزا برام مهم نبوده

-انگار زیاد دوست ندارین دیده بشین ؟

-انگین : همچین تصمیمی نگرفتم .این طبیعت منه ... یه چیز درونیه و ناشی از نگرشی که نسبت به زتدگی دارم ... اصلا به این فکر نمی کنم که وقتی کاری رو می کنم تو دید بقیه باشم یا نباشم

انگین آکیورک دوست نداره در مورد خودش حرف بزنه ...و معتقده که در مورد عشق صحبت کردن فقط جملات قلنبه و پر مدعا گفتنه !

-انگین : در مورد عشق صحبت کردن به نظرم قلنبه گوییه ...چون تو امروز هرچی در موردش ادعا کنی ...عشق می تونه کسی رو سر راهت قرار بده که طوری عاشقش بشی که کاملا برعکس ادعاهات عمل کنی ... به خاطر همین هم در مورد عشق هیچ حرفی نمی تونه واقعی باشه ... صراحتا بگم ... دلم می خواست به شدت مثل مصطفی عاشق باشم... جسور بودن توی عشق رو دوست دارم ...ولی من توی عشق این قدر جسور نیستم

/ 1 نظر / 186 بازدید
علی رضا

عالی بود ممنون